20 maja 2024, 16:37

Teraz

23°

Fakty

A A A

CZASTARY: Powiatowe dożynki

Od radosnego i barwnego korowodu ulicami miejscowości rozpoczęły się w Czastarach Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki 2016. Na wspólne świętowanie dopisali rolnicy ze wszystkich gmin, którzy wspólnie podziękowali za tegoroczne zbiory.

O godz. 14.00 rozpoczęło się polowe nabożeństwo na placu pomiędzy szkołą a Ochotniczą Strażą Pożarną. Dziękczynnej mszy przewodniczył proboszcz z Czastar, ks. Jacek Kalferszt. – Jeśli się prosi, to trzeba także podziękować – mówił podczas uroczystości. – Dziś gromadzimy się na dożynkach, aby wspólnie podziękować Bogu za tegoroczne plony. W szczególny sposób modlimy się za wszystkich, którzy pracują na roli, zbierają owoce ziemi, które potem są naszym pokarmem. Modlimy się w intencji wszystkich rolników, ogrodników, sadowników, aby dalej Bóg błogosławił im w tym trudzie. Także dzisiaj, w rocznicę 150-lecia powstania, modlimy się za wszystkie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

W tym roku zaszczyt pełnienia roli starostów dożynkowych przypadł Anecie Sygulskiej z Krzyża oraz Sławomirowi Kapralowi z Czastar. Podczas uroczystości tradycyjnie już na ręce gospodarzy wręczono chleb i plony z tegorocznych zbiorów oraz ośpiewano dary. Nie zapomniano o docenieniu producentów rolnych, laureatów konkursu na najładniejszy wystrój dożynkowy posesji oraz osób biorących udział w konkursie na „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”. Podczas świętowania nagrodzono również zasłużonych sportowców, działaczy i trenerów.

Autor: redakcja@radiosud.pl