19 października 2019, 11:47

Teraz

13°

Fakty

A A A

KĘPNO: Czy kąpielisko będzie otwarte?

Kępińskie kąpielisko będzie wkrótce otwarte. Co prawda wody w nieckach basenu praktycznie jeszcze nie ma, za to są nowe cenniki ustalone przez spółkę „Projekt Kępno”.

Burmistrz Kępna przyznał, że basen zostanie w ciągu kilku dni otwarty. - Z tego, co się orientuję, to sanepid jest po pierwszym spotkaniu z zarządem spółki. Planowane są kolejne badania wody i otwarcie basenu - zapowiedział Piotr Psikus.

Trudno stwierdzić, czy sanepid badał już wodę, bo tej w poniedziałkowe popołudnie w niecce basenowej praktycznie nie było. A mając na względzie proces bakteryjny, woda do badania musi odczekać przynajmniej kilka dni, po napełnieniu basenu. Ten prawdopodonmie będzie napełniany dopiero w sobotni wieczór. 

Nie udało nam się niestety ustalić, w jakiej cenie będą biletu wstępu na tą atrakcję, ale burmistrz zapowiedział, że wyższe. - Cenniki są zatwierdzone. Za otwarty basen pójdą w górę. Wszystko się zmienia, życie nam drożeje, koszty energii idą w górę, a one nas przerażają (…) Musimy skądś czerpać jakieś przychody. Nie możemy sobie pozwolić na status quo - dodał burmistrz Psikus.

Będzie to prawdopodobnie ostatni sezon tego obiektu. - Chcemy jeszcze w tym roku uruchomić kępińskiego „kąpielówki”, funkcjonującego od 1933 roku. Być może będzie to ostatni sezon funkcjonowania w ten sposób akwenu. Jestem zwolennikiem, aby w tym samym miejscu uruchomić kąpielisko z innym oczkiem wodny. Jesienią br. zarząd spółki przedstawi nam budżet inwestycyjny na 2020 rok i być może, za dwa, trzy lata otwarty basen, w innej formie będzie mógł funkcjonować - przyznał burmistrz Kępna.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl