16 stycznia 2021, 07:01

Teraz

-5°

Fakty

A A A

LIGOTA: Dachowanie ze śmiertelnym finałem

16-latka z powiatu oleśnickiego zginęła w wypadku, do którego doszło dziś w nocy w miejscowości Ligota (gm. Kobyla Góra). O szczegółach tego tragicznego zdarzenia, Martyn Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
- Kierujący, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie kilkukrotnie dachował. Kierowcą pojazdu był 25-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami to znajdował się pod wpływem alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało 0.28mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W wypadku śmierć poniosła 16-letnia pasażerka, mieszkanka powiatu oleśnickiego. Samochodem podróżowali również 19-letni mężczyzna oraz 16-letnia kobieta, oboje z powiatu oleśnickiego, którzy wraz z kierowcą trafili do szpitala na obserwację.
Z policyjnych ustaleń wynika, że żadna z tych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.
Fot. OSP Kobyla Góra

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl