23 września 2023, 14:17

Teraz

18°

Fakty

A A A

REGION: Debata społeczna w Czastarach

2 sierpnia 2022 roku w Czastarach odbyła się debata społeczna z przedstawicielami Samorządu i mieszkańcami gminy Czastary. Ważnymi punktami rozmów była kwestia odtworzenia lokalnego posterunku, analiza stanu bezpieczeństwa oraz omówienie spraw bieżących z uczestnikami spotkania.

2 sierpnia br. o godzinie 17:00 w Urzędzie Gminy w Czastarach, odbyła się debata społeczna z mieszkańcami gminy Czastary. W spotkaniu na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, młodszym inspektorem Adamem Stochniałkiem wzięli udział wieruszowscy policjanci. Wśród zgromadzonych byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych wraz z radnymi i sołtysami. W obecności wójtan Dariusza Rejmana, poruszono temat odtworzenia lokalnego Posterunku Policji. Przypomniano, że w Urzędzie Gminy w Czastarach, funkcjonuje Punkt Przyjęć Interesantów, gdzie można spotkać się z dzielnicową sierż. sztab. Klaudią Zając, która służy pomocą i udziela niezbędnych informacji.

Podczas debaty wskazano na działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy anonimowo mogą zgłaszać różnego rodzaju problemy. Uczestnicy debaty zadawali pytania związane możliwością odtworzenia posterunku oraz z bieżącymi i codziennymi sprawami gminy. Wspólnie wypracowano rozwiązania, które z pewnością przyczynią się do utrzymania właściwego poziomu bezpieczeństwa. Na zakończenie debaty omówiono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia związane z „cyberprzestępczością” i środkami odurzającymi.

Debatę zakończyło wypełnienie przez uczestników spotkania anonimowych ankiet, które posłużą sformułowaniu dalszych wniosków i zebraniu opinii.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl