28 stycznia 2022, 00:13

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Dlaczego warto przejść na e-commerce?

W obecnych czasach praktycznie każdy wie, co to jest sklep internetowy i przynajmniej raz z takich usług skorzystał. Branża handlu internetowego rozwija się niezwykle szybko, a w czasach pandemii obsługa sklepu internetowego stała się dużym atutem i często punktem strategicznym, dlatego jeśli chcesz wiedzieć dlaczego warto przejść na e-commerce to przedstawimy Ci kilka ciekawych argumentów.


Sklepy internetowe przyszłością handlu?


Pandemia w znaczący sposób wpłynęła na popularyzację sprzedaży internetowej. Podczas poważnego kryzysu handlu tradycyjnego związanego z lockdownem i obostrzeniami prowadzenie sklepu internetowego zadecydowało o przetrwaniu wielu biznesów oraz umożliwiło szybkie zakupy bez ryzyka zakażenia. Jednak to nie jedyny aspekt dający przewagę branży e-commerce. Nasze coraz bardziej zdigitalizowane społeczeństwo oczekuje możliwości zrobienia szybkich zakupów bez wychodzenia z domu przy użyciu wygodnej płatności internetowej. Klienci cenią również szeroki asortyment sklepów internetowych, nieograniczony czas wyboru, nieograniczoną dostępność sklepów, atrakcyjniejsze ceny, a także coraz bardziej popularna opcję darmowej wysyłki. Z tych i z wielu innych powodów stwierdzenie, że przyszłość handlu należy do branży e-commerce staje się faktem.


Prowadzenie sklepu internetowego daje ogromne możliwości rozwoju


Prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z możliwością uzyskania większej rozpoznawalności. Różne narzędzia związane z marketingiem internetowym sprawiają, że możesz docierać do osób, które mogą być szczególnie zainteresowane Twoją ofertą i stać się Twoimi Klientami. Spersonalizowane kampanie prowadzone na social mediach czy w wyszukiwarce dają wiele możliwości. Możesz zdecydować się na e-mail marketing, reklamy w porównywarkach cenowych czy też coraz bardziej popularny influencer marketing. Dodatkowo marketing automation daje Ci możliwość tworzenia baz danych, śledzenia zachowań użytkowników na Twojej witrynie, badanie sposobu ich dotarcia na stronę czy mierzenie ich marketingowego zaangażowania na różnych etapach. Dzięki temu jesteś w stanie lepiej dobierać strategie marketingowe oraz usprawnić spersonalizowany kontakt z Klientem. Możesz również szybciej i w bardziej atrakcyjny sposób prezentować Swoje oferty specjalne czy akcje promocyjne. Z kolei pozycjonowanie pomoże zwiększyć widoczność Twojej witryny w wyszukiwarce i zadbać o jej płynne funkcjonowanie. Wszystkie te działania widocznie zwiększają rozpoznawalność i sprzedaż.


Zindywidualizowany plan utworzenia, rozwoju oraz obsługi sklepu internetowego lub strony otrzymasz kontaktując się z profesjonalną agencja zajmującą się branżą e-commerce i digital marketingiem Go2ecommerce.


E-commerce - sprzedaż bez ograniczeń


Sklep internetowy online nie ogranicza, ani Ciebie, ani Twoich Klientów. Bazując na swoich planach, specyfice danej branży, możliwościach i oczekiwaniach możesz wybrać czy chcesz się rozwijać lokalnie, krajowo czy też międzynarodowo. W każdej chwili możesz również poszerzyć obszar swojego działania bez konieczności wynajmu kolejnych lokali i magazynów. Brak ograniczeń geograficznych jaki zapewnia branża e-commerce zdecydowanie wpływa na wzrost sprzedaży. Ponadto, jesteś w stanie zaprezentować odwiedzającym większy asortyment i więcej informacji na temat produktów niż w przypadku sklepów stacjonarnych.


Jeśli sam nie wiesz, co by było dla Ciebie najlepszym wyborem to nie musisz się martwić. Zgłaszając się do agencji digitalowej Go2ecommerce dostaniesz plan obejmujący wybór platformy do sklepu internetowego, postawienie i profesjonalną obsługę sklepu internetowego oraz koncepcję jego rozwoju.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl