22 lipca 2024, 17:11

Teraz

24°

Fakty

A A A

PERZÓW: Dofinansowanie w ramach XIV edycji programu ,,Pięknieje Wielkopolska Wieś”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął XIV edycję konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Gmina Perzów otrzymała dotację na dwa złożone projekty.


Pierwszy z dofinansowanych projektów dotyczy modernizacji gminnego placu zabaw Wioska Smerfów w Trębaczowie a drugi remont elewacji świetlicy wiejskiej w Zbyczynie.


Bardzo się cieszę, że Gmina Perzów otrzyma na te dwa projekty,tj. na  modernizację gminnego placu zabaw Wioska Smerfów w Trębaczowie – kwota dofinansowania wyniesie 48000,00 zł i remont elewacji świetlicy wiejskiej w Zbyczynie, gdzie kwota przyznanego dofinansowania to 12440,00 zł. Wkład własny do projektów stanowi fundusz sołecki i środki własne gminy.
Do tegorocznej edycji konkursu złożono 278 projektów, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym zgodnie z regulaminem konkursu. Dofinansowanie otrzymały 192 przedsięwzięcia -powiedziała wójt gminy Danuta Froń.


Do tegorocznej edycji konkursu złożono 278 projektów, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym zgodnie z regulaminem konkursu. Dofinansowanie otrzymały 192 przedsięwzięcia. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+".

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl