9 sierpnia 2022, 12:01

Teraz

21°

Fakty

A A A

DOMANIN: Kobieta wpadła do studni

W piątek (12.11) około godziny 08:52 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie, że kobieta wpadła do studni. Do zdarzenia doszło w Domaninie. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Mikorzyn oraz JRG Kępno.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni na głębokości ok. 3 m znajduję się kobieta częściowo zanurzona w wodzie, z którą jest utrudniony kontakt. Kobieta wydawała ciche odgłosy.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie zbadano atmosferę panującą w studni za pomocą czujnika wielogazowego, nie stwierdzając anomalii. Jednocześnie sprawiono drabinę mechaniczną jako stały punkt nad studnią. Ratownik w uprzęży ze sprzętem ratowniczym został opuszczony na układzie wyciągowym do osoby poszkodowanej, gdzie jej wstępnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po zabezpieczeniu osoby poszkodowanej, kobieta wraz ratownikiem została wyciągnięta ze studni. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego - poinformował kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl