3 sierpnia 2021, 03:22

Teraz

14°

Fakty

A A A

DOMASŁÓW: Pożar budynku mieszkalnego

W niedzielę (18.07) około godziny 4:15 dyżurny SKKP w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Domasłowie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar poddasza użytkowego w budynku mieszkalnym. Wszyscy domownicy (4 osoby) opuścili budynek przed przybyciem służb. Jeden z mieszkańców budynku miał poparzenia pleców (mężczyzna 17 lat).

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, odłączeniu budynku od zasilania w energię elektryczną. Następnie przystąpiono do natarcia na pożar poprzez podanie prądów gaśniczych od zewnątrz przez otwór okienny na poddaszu oraz wprowadzeniu roty z linią gaśniczą do środka budynku. Poszkodowany został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM, który po przebadaniu poszkodowanego podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala. Po ugaszeniu pożaru wnętrze pomieszczenia w którym doszło do zdarzenia zostało całkowicie opróżnione, a następnie całe poddasze sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono podwyższonej temperatury - powiedział Radiu SUD kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Domasłów, OSP Perzów, OSP Trębaczów, OSP Nowa Wieś Książęca oraz JRG Kępno.

foto: PSP Kępno.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl