29 stycznia 2020, 21:56

Teraz

Fakty

A A A

DONABORÓW: Dożynki Powiatu Kępińskiego 2019

Sołectwo Donaborów było gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatu Kępińskiego i Gminy Baranów. Święto plonów rozpoczął korowód dożynkowy, po którym odprawiono mszę św. 

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wszystkich gmin z powiatu kępińskiego. Rolę starostów dożynkowych Gminy Baranów pełnili Karolina Kokot i Paweł Wróbel. W trakcie uroczystości miały miejsce tradycyjne obrzędy m.in. przekazanie przez delegacje wszystkich gmin bochenków chleba z tegorocznej mąki na ręce starosty Roberta Kieruzala oraz wójt Bogumiły Lewandowskiej-Siwek.

- Dzisiaj jest okazja, aby podziękować wszystkim rolnikom za ich całoroczny trud i za to, że mogą dzielić się z nami plonami - mówił starosta Kieruzal. - Cheb każdy z nas je, bo to jest podstawa naszej egzystencji. Powinniśmy dziękować naszym rolnikom, że mają możliwość wyprodukowania i sprzedaży swoich plonów - dodała wójt Lewandowska-Siwek.

Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek i część artystyczną. Oprócz zespołu „Słupianie” i występu dzieci z miejscowej szkoły na scenie bawił Mirosław Jędrowski. Wystąpił także „Jorrgus”, a zwieńczeniem była zabawa taneczna.

foto: Radio SUD oraz Starostwo Powiatowe

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl