14 lipca 2024, 12:53

Teraz

23°

Fakty

A A A

DORUCHÓW: Powstanie „Ślimakowy raj” dla dzieci

Takiego miejsca w Doruchowie brakowało. Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie tamtejszej Szkoły Podstawowej powstać ma nowoczesny plac zabaw, który nosił będzie nazwę „Ślimakowy raj”. Na jego budowę gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie prawie 2 milionów złotych z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Gotowy jest już projekt i rozpisano przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy.
- Jak do tej pory w całej gminie Doruchów nie było takiego dużego placu z prawdziwego zdarzenia - przyznaje wójt Urszula Kowalińska. - Już wcześniej były różne pomysły, ale niestety ograniczał nas, i ogranicza w dalszym ciągu, brak w centrum Doruchowa terenu, który byłby własnością gminy. Urządzenia zabawowe wymagają określonej, bezpiecznej powierzchni. 
Dla dzieci korzystających z placu zabawa przygotowana zostanie szeroka i różnorodna oferta kolorowych i przede wszystkim bezpiecznych urządzeń zabawowych.
- Mamy nadzieję, że wybrane urządzenia będą dzieciom służyć, że dzieci będą zadowolone – dodaje wójt. - Będą tam dwa rodzaje linarium,różnego rodzaju huśtawki, trampoliny, w tym trampolina dla dzieci z niepełnosprawnościami, różnego rodzaju bujaki, zestawy dla maluszków. Będzie ludzik z bieżącą, pitną wodą. 
Należy dodać, że plac zabaw, z którego najmłodsi doruchowianie korzystali do tej pory zostanie zdemontowany i przekazany miejscowości Morawin. 
Fot. Urząd Gminy Doruchów 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl