14 lipca 2024, 13:20

Teraz

23°

Fakty

A A A

DORUCHÓW: Szkoła podstawowa zmienia swoje oblicze

Gruntownego remontu doczekał się budynek Szkoły Podstawowej w Doruchowie. Inwestycja, której realizacja ma się zakończyć na początku sierpnia kosztuje około 1.300.000 złotych i niemal w całości sfinansowana zostanie środkami pozyskanymi przez samorząd z programu „Polski Ład”. Obiekt powstał w roku 1948 i od tego czasu przechodził jedynie doraźne, stosunkowo niewielkie remonty. Dopiero teraz, po raz pierwszy przyszedł czas na zakrojoną na szeroką skalę modernizację.
- Pomysł zrodził się z potrzeby wymiany pokrycia dachowego - mówi wójt Doruchowa Urszula Kowalińska. - Już od pewnego czasu mieliśmy zgłoszenia od dyrekcji szkoły, że dzieciom spadają dachówki na głowy. Potem, podczas planowania remontu, wiadomo jak to jest w starym obiekcie, przydałoby się pomalować, jak malowanie to też podłogi, a jak podłogi wymiana instalacji i oświetlenia. W ten sposób zakres nam się poszerzył. 
Zadowolenia i radości z powodu zachodzących zmian nie kryje wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Doruchowie Justyna Sitek.
- Myślę, że dla małych dzieci jest ważne, żeby przestrzeń była jasna, czysta, ładna, a teraz jak się wejdzie na korytarze tak to właśnie wygląda. Mamy piękne oświetlenie, ściany są jasne. Odeszliśmy od jaskrawych kolorów, które były tu wcześniej. Zamiast czerwieni, błękitów i zieleni mamy teraz odcienie szarości i beżu. Jest jasno, czysto, przestrzennie, pięknie, nowocześnie. 
To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla uczniów doruchowskiej podstawówki. Jeszcze przed końcem roku gotowy ma być nowoczesny i dobrze wyposażony plac zabaw. 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl