20 października 2018, 23:19

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Dorzucili kasę do remontu drogi Mikorzyn-Krążkowy

Radni podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu zdecydowali o dołożeniu kolejnej kwoty do remontu drogi powiatowej Krążkowy - Mikorzyn. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 13 mln zł.

Podczas sesji radny Tomasz Gatner pytał, z czego wynika kolejne dofinansowanie do remontowanej drogi Mikorzyn - Krążkowy, o co wnioskował Zarząd Powiatu. Chodzi o dodatkowe 324.700 zł. - To jest niezbędne, aby zamknąć całokształt drogi i ścieżki pieszo-rowerowej - powiedział Radiu SUD starosta Witold Jankowski. - Głównie chodzi o nośność gruntów pod ścieżką pieszo-rowerową. Były tam odpowiednie badania, które stwierdziły duże pokłady gruntu nienośnego i trzeba odpowiedniej podsypki - dodał starosta. Przypomnijmy, że łączna wartość zadania wynosi 12.801.687 zł, a 2.151.788 zł stanowi wkład własny.

Radni przeznaczyli na działalności bieżącą DPS w Rzetni 72.782 zł, z czego 55.264 zł z przeznaczeniem na wynagrodzenia i pochodne (odprawy emerytalne, nagrody jubileuszowe i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop pracowników przechodzących na emerytury i renty oraz podwyżki płac dla pracowników DPS Rzetnia). Pozostałe środki przeznaczone zostaną na naprawy, konserwacje i remonty instalacji CO, oświetlenia oraz urządzeń na pawilonie mieszkalnym oraz rewitalizację części kompleksu pałacowo-parkowego DPS Rzetnia.

Podczas sesji przyjęto także raport z realizacji „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Kępińskiego i uchwalono Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Kępińskiego.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

 • ~pytek: A ktoś się zainteresował w ogóle szerokością tej drogi zleconej STRABAGowi No węższej już się nie dało zaprojektować! Ponoć oburzeni mieszkańcy i przedsiębiorcy są już uciszani, bo temat cholernie niewygodny!!! Oj ktoś chyba zapomniał, ze najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników, komfort jazdy na tej drodze i by pieniądze publiczne oraz unijne wydane były z głową. BRAWO FACHOWCY ZE STAROSTWA!!! ;/

  02:15, 27 kwietnia
 • ~459: Z mikorzyna do rudniczyska droga jest oficjalnie zamknięta wiec w czym problem Również uczęszczam tą trasą na własną odpowiedzialność aby dojechać do mieszkania.

  23:02, 25 kwietnia
 • ~Real: Pompacie się tu o wymianę drogi asfaltowej na lepszą drogę asfaltową , jeszcze z Broniewskiego nikt nie wyskoczył a są miejscowości bardziej zabudowane i do tej pory taplają się albo w błocie albo w żużlowej.

  22:51, 25 kwietnia
 • ~osiny: Doga rado a co z droga w Osinach kiedy o tym pomyślicie tutaj nie ma nawet pobocza nie mówiąc o chodnikach czy ścieżce rowerowej bo to już jest nie osiągalne a w Krażkowach odcinek niezabudowany i chodnik po obu stronach drogi. Możecie się wstydzić takiej gospodarki. niestety łacina tez się ciśnie do ust......

  22:06, 25 kwietnia
 • ~Rzetnia: Dps rzetnia., gdzie ostatnio przyjmowani są ludzie z marginesu społecznego, całe życie pili, Nie pracowali, a teraz mają zapewniony dach nad głową, a człowiek zapierda.. La, i nie wiadomo czy będzie miało zapewnioną starość. Brak słów na tą patologie

  15:57, 25 kwietnia
 • ~Wkurzona: Kur...a, tyle kasy a droga mroczen Trzcinica tragedia I kosmos dziury no bo mnie rozniesie Jankowski zrobisz wkoncu cos z ta droga czy nie

  12:41, 25 kwietnia
 • wyborca: Egzekutywa w akcji, jak jest umowa sporzadzona , wykonawca powinien płacic kary umowne a nie Powiat doplacac do inwestycji poza kwote ustaloną, odcinek od Mikorzyna do Rudniczyska 3,0 km jest jednym placem budowy od wrzesnia 2017r i konca nie widać, jak to wygląda z terminami

  12:06, 25 kwietnia
radiosud.pl
23:19
UWAGA! Komentarze na portalu są wyłączone na cały czas trwania ciszy wyborczej, od północy w piątek do 21.00 w niedzielę.