19 października 2019, 11:46

Teraz

13°

Fakty

A A A

REGION: Duże ilości narkotyków i pranie brudnych pieniędzy

Prokuratura Rejonowa w Kępnie nadzoruje postępowanie dotyczące grupy 9 osób, które miały brać udział w transporcie dużej ilości narkotyków oraz praniu brudnych pieniędzy. W sprawę zamieszane są osoby z powiatu wieruszowskiego i kępińskiego. 

Grupie zarzucono wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości odurzających środków psychotropowych i przewożenie ich z Holandii do Polski. - Konkretnie zarzuty dotyczą grupy 9 osób – przekazał nam prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.  

Jednemu z mężczyzn zarzucono, że w okresie pomiędzy 2017 a 2018 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czynem ciągłym, brał udział w nabyciu wewnątrzwspólnotowym znacznej ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości co najmniej 50 kg, marihuany w ilości co najmniej 10 kg a także tabletek ecstasy w ilości co najmniej 25 tys. sztuk oraz 100 g kokainy. - Również temu mężczyźnie zarzucono zachowanie polegające na podejmowaniu czynności zmierzających do ukrycia przestępczego pochodzenia środków finansowych pochodzących z tego tytułu działalności. - Mężczyźnie zarzucono, że zachowanie polegające na wymianie środków na obcą walutę, następnie ponownemu przewalutowaniu, zmierzało do ukrycia tego procederu. Treścią zarzutu objęta jest kwota 420 tys. zł, tzw. przestępstwa prania brudnych pieniędzy. 

Mózgiem operacji miał być 40-latek, który jest już aresztowany od kilku miesięcy. Kilka tygodni temu dokonano kolejnego zatrzymania w gminie Wieruszów.

Prokuratura na chwilę obecną nie zdradza więcej szczegółów ani poszczególnych zarzutów dla członków grupy. Wobec kilku mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Autor: redakcja@radiosud.pl