10 sierpnia 2020, 22:35

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: Finał Szlachetnej Paczki

W miniony weekend 7 i 8 grudnia, odbył się ogólnopolski finał 19 edycji  Szlachetnej Paczki. Również kępiński Sztab miał w tych dniach mnóstwo pracy. Wolontariusze wręczali paczki potrzebującym rodzinom z naszego terenu.

Już od blisko 20 lat Szlachetna Paczka niesie mądrą pomoc tym, którym zabrakło szczęścia. Potrzebujący otrzymują wsparcie materialne, a wraz z nim – nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji i impuls do działania.
W naszym powiecie pomoc otrzymało 25 rodzin. Przy wsparciu wielu osób udało się przygotować paczki, które zaspokajały podstawowe potrzeby rodzin, zgłoszonych do tegorocznej edycji.Weekend Cudów to wyjątkowy czas. Moment w którym dzięki współpracy darczyńców, wolontariuszy i innych zaangażowanych osób, potrzebujące osoby otrzymują spersonalizowaną pomoc. Przez kilka wcześniejszych tygodni, wolontariusze odwiedzali rodziny i weryfikowali ich potrzeby. Dzięki temu, darczyńcy mogli spełnić wiele marzeń. Średnia wartość przygotowanej paczki to ok.3 tyś złotych.  Szlachetna Paczka w tym roku w naszym powiecie obchodzi jubileusz 5-lecia działania, więc zaangażowanie wielu osób było podwójne.

W tym miejscu pragnę złożyć szczególne podziękowania osobom i firmom, które wsparły nasze działania w Weekend Cudów. Przede wszystkim chciałabym podziękować Starostwu Powiatowemu, Urzędowi miasta i Gminy Kępno, którzy wspierali nas podczas Otwarcia Bazy Rodzin oraz Radiu SUD, które objęło medialnym patronatem wszelkie paczkowe poczynania. Podziękowania należą się również Restauracji Biesiada oraz  Restauracji P jak pysznie, które zadbały o to, abyśmy mieli siłę do dalszego działania i przygotowali dla nas pyszne obiady. Dziękujemy również firmie MregaTrans wraz z właścicielem Dawidem Możdżanowskim, który udostępnił nam busy do rozwożenia paczek, także dwóm wspaniałym  kierowcom Krzysztofowi i Rafałowi.Dla naszych darczyńców wspaniałe statuetki ufundował Zakład Szklarski Konarski, a kopie swoich arcydzieł przekazał Nędzny Malarzyna Szymon Chwalisz.To ogromny zaszczyt współpracować z tak rzetelnymi firmami i dobrymi ludźmi.Jednak najbardziej pragnę podziękować wszystkim wolontariuszom. Bez Waszej pracy nie byłoby Weekendu Cudów – powiedziała Monika Żurawka, Lider Rejonu Powiatu Kępińskiego.

Tegoroczna akcja kolejny raz pokazała, że każdy może pomagać , a cuda dzieją się na co dzień, zmieniając życie obdarowanych, poruszając serca darczyńców i wolontariuszy.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl