14 grudnia 2018, 01:26

Teraz

-2°

Fakty

A A A

GALEWICE: Ćwiczenia w rozlewni gazu

Wyciek gazu i dwie osoby poszkodowane – oto bilans zdarzenia, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie w gminie Galewice. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, jakie przeprowadzono na terenie rozlewni gazu „Gal-Gaz” w Zmyślonej.

W symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, kilka jednostek OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. – To zakład zwiększonego ryzyka, więc obowiązek organizacji takich ćwiczeń spoczywa na właścicielu – wyjaśnia mł. bryg. Dariusz Górecki, rzecznik prasowy PSP w Wieruszowie. – Wspólnie z jednostkami OSP zasymulowaliśmy pewne zdarzenie, czyli wyciek gazu z osobami poszkodowanymi. Na miejsce zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Ćwiczenia przebiegły sprawnie i ogólnie można je uznać za udane. Godna podkreślenia jest bardzo dobra współpraca pomiędzy służbami. W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP z Galewic, Ostrówka, Lututowa, Sokolnik i Czastar.

Autor: redakcja@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.