8 kwietnia 2020, 19:22

Teraz

13°

Fakty

A A A

GALEWICE: Trwa walka o życie Wojtusia. Liczy się każdy grosz!

Od 6 lutego trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic. Na wylot do USA i leczenie terapią genową potrzeba około 10 mln zł.

Mieszkańcy, wolontariusze, ludzie z Polski oraz z zagranicy nie szczędzą złotówek na rzecz 15-miesięcznego mieszkańca gminy Galewice, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Do tej pory zebrano ponad 1,4 mln zł na siepomaga.pl. Ze zbiórki puszkowej na konta fundacji Happy Kids wpłynęło z kolei ponad 120 tys. zł.

Malutki Wojtuś przez kilkanaście dni przebywał w szpitalu w Wieruszowie, gdzie jego stan, z uwagi na infekcję, był poważny. W tym tygodniu chłopczyk trafił na dalsze leczenie do Łodzi. Wojtuś zareagował na podawany antybiotyk, jest szansa na poprawę.

Terapia genowa to leczenie, które można zrealizować najpóźniej do 2. roku życia. Wojtuś nie ma czasu, dlatego liczy się każda złotówka!

Z uwagi na zagrożenie epidemią Covid-10 została mocno ograniczona zbiórka puszkowa. Wiele skarbon jest jeszcze w terenie i cały czas "pracują" na rzez leczenia dziecka. Sztab ludzi skupia się z kolei nad efektywną zbiórką na portalu siepomaga.pl. Zapraszamy do stałej obserwacji profilu na fb: Wojtek Howis i walka z SMA oraz przekazywanie darowizn na siepomaga.pl/wojtus.

Przelew tradycyjny:

Odbiorca

Fundacja Siepomaga

ul. Za Bramką 1

61-842 Poznań

Numer w Alior Banku

89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem

21571 Wojciech Howis darowizna
Facebook Wojtusia 


Licytacje dla Wojtusia 

Autor: wieruszow@radiosud.pl

radiosud.pl
19:22
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!