14 lipca 2024, 12:06

Teraz

23°

Fakty

A A A

GALEWICE: Tymczasowy areszt wobec 22-latka

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z wieruszowskiej komendy zatrzymali 22-latka, który posiadał przy sobie znaczna ilość narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.


Wieruszowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej posiadali informację, że kierujący osobowym bmw wieczorami często widziany jest w jednej z miejscowości w gminie Galewice i może mieć środki zakazane prawem. 


- Funkcjonariusze 19 czerwca 2024 roku po 21:00 przystąpili do kontroli typowanego pojazdu - opowiada asp. Piotr Siemicki z KPP w Wieruszowie. - Policyjna intuicja nie zawiodła. W trakcie szczegółowej kontroli kierowcy osobówki, kryminalni w kieszeni spodni znaleźli woreczki foliowe z białą substancją. 22-latek tłumaczył policjantom, że posiadany proszek to metamfetamina, a w gminie Galewice znalazł się przez przypadek, ponieważ jadąc od Wrocławia pomylił drogi i się zgubił. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu wieluńskiego. 


Ujawniona przez policjantów substancja została poddana badaniu narkotykowym testerem, które wykazało, że to metamfetamina. - Policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyzna usłyszał zarzut - dodaje asp. Siemicki. 


Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za przestępstwo, które popełnił, ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl