11 czerwca 2026, 05:58

Teraz

11°

Fakty

A A A

GIŻYCE: Jedna osoba trafiła do szpitala

W czwartek po południu służby ratunkowe interweniowały w miejscowości Giżyce, gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pojazdu ciężarowego. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.


Około godziny 14:30 w miejscowości Giżyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pojazdu ciężarowego.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 64-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki Hyundai, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na oznakowanym skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Scania wraz z naczepą, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Kierująca samochodem osobowym kobieta została przetransportowana do szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci zatrzymali jej również uprawnienia do kierowania pojazdami. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na miejscu funkcjonariusze wykonali czynności procesowe w kierunku wypadku drogowego -mówi asp.sztab. Magdalena Handziuk z KPP.


Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.


Fot.KPP Ostrzeszów

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl