29 lutego 2024, 04:12

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: Gmina dopłaci do sterylizacji/kastracji kotów

kastracja

Gmina Kępno będzie dopłacać do sterylizacji i kastracji kotów także tych domowych. Podczas sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęto programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.Program opieki nad zwierzętami przyjmowany jest corocznie. Za każdym razem przeznaczano odpowiednią pulę środków, które wspomagać mają kastrację i sterylizację psów i kotów bezdomnych. W tym roku zakres ten rozszerzono. Gmina dofinansuje także sterylizację tych kotów, które posiadają właściciela.


- Nie ma problemu z psami, ale z kotami nie możemy sobie poradzić. Mimo, że od kilku lat wydajemy środki na sterylizację tych bezdomnych, to jednak te domowe często wychodzą i rozmnażają czy powodują rozmnażanie tych bezdomnych. Dlatego podjęliśmy taką decyzję. Każdy, kto posiada kota, może się do nas zgłosić w sprawie dofinansowania - mówi Marek Oreś, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. 


W tym celu właściciele tych zwierząt muszą zgłosić sprawę do Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska. Gmina Kępno w porozumieniu z Centrum Weterynarii na ul. Młyńskiej w Kępnie wyznaczy termin zabiegu. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl