WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
17 czerwca 2026, 23:56
Imieniny:Laury, Leszka, Marcjana
Teraz
Jutro
Gmina Kępno pozyskała dofinansowanie w wysokości 218.875 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację Projektu "Nauka przez zabawę" przeprowadzanych w 12 lokalizacjach oddziałów przedszkolnych (5 przedszkoli samorządowych, 3 szkoły podstawowe: SP w Olszowie, SP w Myjomicach, SP w Świbie).
- Zgodnie z projektem w ramach dofinansowania w przedszkolach będzie łącznie 1588 godzin zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje, uzdolnienia i zainteresowania dzieci, niwelujących deficyty (np. zajęcia taneczne, kodowanie, trening umiejętności społecznych, terapia ręki - w zależności od diagnozy potrzeb poszczególnych przedszkoli). Zakupione zostaną w tym celu także pomoce dydaktyczne - poinformowała Radio SUD Małgorzata Frala-Kędzior, naczelnik Wydziału Oświaty. Zajęciami zostanie objętych 366 przedszkolaków . Odbywać się one będą w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego i w pierwszym semestrze roku 2026/2027. W lutym zostanie przeprowadzona rekrutacja uczestników.
11:17
dzisiaj
WIERUSZÓW: Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
10:17
dzisiaj
KUŹNICA SKAKAWSKA: Ruszają konsultacje społeczne w sprawie Podzamcza
10:15
dzisiaj
OSTRZESZÓW: Próbowali uniknąć odsiadki. Nie udało się
09:55
dzisiaj
BUKOWNICA: Nie zapanowała nad samochodem i doprowadziła do kolizji
09:41
dzisiaj
KĘPNO: LO Sucharskiego najlepsze w finale XXXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy