8 sierpnia 2020, 01:53

Teraz

21°

Fakty

A A A

GÓRKA WIERUSZOWSKA: Droga będzie droższa

Budowa drogi relacji Górka Wieruszowska - Osowa będzie droższa niż przewidywano. Prace nie są jednak zagrożone, ponieważ w środę Rada Miejska podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków.

Mowa o kwocie blisko 80 tys. zł, bo o tyle okazała się droższa oferta złożona w ramach ogłoszonego niedawno przetargu. Za całość gmina będzie musiała zapłacić 355 tys. zł, z czego 25 tys. zł stanowi dofinansowanie udzielone przez Urząd Marszałkowski. - Trzeba powiedzieć szczerze, że już 3 lata walczymy o tę drogę i w końcu udało się ją wywalczyć - komentuje radny z tego terenu, Dawid Boryczko. - Po rozstrzygnięciu przetargu, razem z panem Nikodemem, sołtysem, byliśmy trochę sceptycznie nastawieni, bo baliśmy się, że brakująca kwota może nie być wygospodarowana. Udało się i teraz cieszymy się, że będzie droga, bo szczerze mówiąc od wielu, wielu lat gmina nie położyła tutaj kawałka asfaltu.

Brakującą kwotę zaczerpnięto z zadania związanego z budową przyłącza cieplnego o niskich parametrach na terenie Wieruszowa. Przedsięwzięcie zostało przesunięte na przyszły rok.

Autor: wieruszow@radiosud.pl