17 maja 2022, 13:46

Teraz

16°

Fakty

A A A

GRABÓW NAD PROSNĄ: Parkował na pasach

Pasy jako miejsce do parkowania wybrał sobie nietrzeźwy kierowca na ul. Kaliskiej w Grabowie nad Prosną. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek, 6 maja.Pełniący służbę na terenie miejscowości Grabów nad Prosną otrzymali zgłoszenie dotyczące nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu na ul. Kaliskiej. Dodatkowo osoba zgłaszająca poinformowała mundurowych, że mężczyzna kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu, a miejsce w którym zaparkował jest objęte monitoringiem.

Po przyjeździe na wskazane przez zgłaszającego miejsce, policjanci ujawnili nieprawidłowo zaparkowany pojazd marki Mercedes. Po chwili do pojazdu podszedł mężczyzna, który usiadł na miejscu kierowcy i chciał odjechać, jednak funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Podczas przeprowadzonej przez dzielnicowych kontroli trzeźwości okazało się, że 34-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną "wydmuchał" 1,34 mg/l alkoholu, co daje ponad 2,5 promila. Od kierującego pobrano również krew do badań - powiedziała Magdalena Handziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Fot KPP Ostrzeszów


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl