17 kwietnia 2024, 08:53

Teraz

Fakty

A A A

GRABÓW NAD PROSNĄ: Pieniądze na miejsca rekreacji i wypoczynku

Około 165 tysięcy złotych trafić ma do czterech gmin z powiatu ostrzeszowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę miejsc rekreacji. Podpisanie umów zorganizowano w Urzędzie Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną. Gminy reprezentowali wójtowie i burmistrzowie, natomiast samorząd wojewódzki wicemarszałek Krzysztof Grabowski.
- W sumie to są małe kwoty bo to już końcówka tej perspektywy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – podkreślił. - Nabór wniosków przeprowadziła Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania. Wydajemy te pieniądze do samego końca, żebyśmy nie musieli ich zwracać Unii Europejskiej i żeby kolejne miejsca można było zagospodarować, żeby zmieniły swoje oblicze i żeby służyły mieszkańcom poszczególnych gmin. 
32.312 zł. trafi do Grabowa nad Prosną z przeznaczeniem na budowę placu zabaw przy tamtejszej Szkole Podstawowej im. UNICEF. Dofinansowanie w takiej samej kwocie otrzymała gmina Doruchów na budowę wiaty z grillem w sąsiedztwie Klubu Seniora. 51.438 zł. na dwa zadania przyznano gminie Kraszewice. Za pieniądze te wyremontowane zostanie miejsce na ognisko na Końcu Świata, a także doposażone będą place zabaw a Jeleniach i Kraszewicach. Z kolei za 49.124 zł. gmina Ostrzeszów wyremontuje plac zabaw na ul. Malińskiego.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl