17 maja 2022, 13:58

Teraz

16°

Fakty

A A A

GRĘBANIN: 5,5 mln zł na rozbudowę Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego

5,5 mln zł otrzymał szpital w Kępnie na rozbudowę Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie. Środki pochodzą z „Funduszu Przeciwdziałania Covid-19”. Stosowną umowę podpisali wojewoda Michał Zieliński i dyrektor szpitala Beata Andrzejewska.

To kolejna pula środków, które pomogą w realizacji tego zadania. Wcześniej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przekazano 7 mln zł. Taką samą kwotę wygospodarowały w swoich budżetach samorządy gminne z powiatu kępińskiego. Całość inwestycji kosztować będzie ponad 20 mln zł. Pierwotnie kosztorys zakładał realizację zadania na poziomie 10 mln zł, jednak w międzyczasie zmieniły się też kwestie związane z powiększeniem tego obiektu o pewne pomieszczenia. Nastąpił też ogromny wzrost cen usług i materiałów, które również mają wpływ na ostateczną wartość kosztorysową.

W ramach inwestycji istniejący zabytkowy obiekt zostanie wyremontowany. Przybudowany zostanie dodatkowy, nowy budynek, w którym będzie sala fizykoterapii, masażu, kinezyterapii, 2 lub 3 osobowe pokoje z łazienkami, łącznie dla 48 pacjentów, izolatka, a także nowe pomieszczenia socjalne i techniczne dla personelu.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą zadania. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło PBK Kępno. Inwestycja została podzielona na 2 etapy. Całość musi być zrealizowana do listopada 2023 r.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl