23 lipca 2019, 15:43

Teraz

23°

Fakty

A A A

WALICHNOWY: Groźne zderzenie samochodów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Walichnowach w powiecie wieruszowskim.

Do kolejnej groźnie wyglądającej kolizji drogowej samochodów osobowych doszło 18 marca przed godz. 16:00 na Alei Wyzwolenia w Walichnowach w gminie Sokolniki. Według ustaleń, kierujący nissanem 51–letni mieszkaniec gminy Lututów, w wyniku nieprawidłowego wymijania, zderzył się z prawidłowo jadącą skodą, którą kierował 64–letni mieszkaniec gminy Czastary.

W wyniku kolizji znacznie uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Od początku stycznia 2019 roku w województwie łódzkim doszło do 126 wypadków drogowych w których zginęło 9 osób a 176 zostało rannych. - Dlatego w trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych - powiedział asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik wieruszowskiej Policji.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl