14 czerwca 2026, 09:32

Teraz

14°

Fakty

A A A

TRZEBIEŃ: Groźny wypadek dwóch osobówek

We wtorek (12 maja) doszło do groźnego wypadku na drodze powiatowej w Trzebieniu.


Około 5:00 jadący samochodem osobowym marki mitsubishi 57-letni mieszkaniec Chróścina zjechał pojazdem na pobocze, a po chwili nie panując już nad autem uderzył wprost w nadjeżdżającego z przeciwnej strony osobowego VW, którym kierował 49-letni mieszkaniec Świby. Jeden z kierowców znajdował się poza pojazdem i nie zgłaszał dolegliwości. Drugi kierujący był uwięziony wewnątrz samochodu.


 - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Równocześnie udzielano mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego. Po uwolnieniu mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Decyzją lekarza obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala - powiedział radiu SUD st. kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy PSP Kępno.

Autor: redakcja@radiosud.pl