5 marca 2021, 05:20

Teraz

Fakty

A A A

PIASKI: Groźny wypadek na DK11 w Piaskach

Groźny wypadek na DK11 w Piaskach. Po godzinie 19:00 doszło do zderzenia samochodu dostawczego marki Iveco z motorowerem, którym podróżowali dwaj bracia. -  Najprawdopodobniej motorowerem kierował 17-letni mieszkaniec Trzebienia. Pasażerem był jego 14-letni brat . Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia - powiedział Radiu SUD sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Mężczyźni, którzy podróżowali motorowerem zostali z bardzo ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowani do szpitali w Ostrowie Wlkp (17l) i Kaliszu (14l). Kierowcą samochodu dostawczego był 38-letni mieszkaniec gm. Byczyna. Był trzeźwy. 

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Osoba nieprzytomna w trakcie czynności odzyskała przytomność. Przybyły na miejsce zdarzenia Lekarz Pogotowia Ratunkowego po przebadaniu poszkodowanych podjął decyzję o konieczności przetransportowania ich do szpitala.  Miejsce zdarzenia zabezpieczono przeciwpożarowo przy pomocy jednej linii gaśniczej. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uprzątnięto drogę i udrożniono ruch w obu kierunkach - powiedział kpt. Paweł Michalski, rzecznik prasowy PSP Kępno. 


foto: KPP Kępno i PSP Kępno

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl