8 kwietnia 2020, 19:17

Teraz

13°

Fakty

A A A

GUMNISKO: 17 latek na podwójnym gazie?!

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Gumnisku w gminie Sokolniki. 

Do dachowania opla doszło 24 marca po 16.00 na drodze serwisowej, w sąsiedztwie drogi ekspresowej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem agila, 17–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania. - W wyniku tego zdarzenia kierujący nie doznał obrażeń ciała, uszkodzeniu uległ natomiast pojazd uczestniczący w tej kolizji - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 17–latek, który mógł kierować oplem, miał w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. 

Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. 

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, grozi kara grzywny.

Autor: wieruszow@radiosud.pl

radiosud.pl
19:17
STAN EPIDEMII W POLSCE! ZOSTAŃCIE W DOMU!