22 maja 2019, 16:49

Teraz

13°

Fakty

A A A

WIERUSZÓW: Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakiem

Wspólne działania łódzkich i wieruszowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia ponad 3400 par skarpet z zastrzeżonym znakiem towarowym znanej marki. Odzieżą handlowała jedna z firm w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych szacunków straty właściciela tej marki wyniosły 35 tys. zł.

13 marca policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z wieruszowskiej jednostki przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość polegającą na wprowadzaniu do obrotu odzieży z zastrzeżonym znakiem towarowym. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że jedna z firm w powiecie wieruszowskim, sprzedaje odzież z opatrzonym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać. - Ustalenia policjantów potwierdziły się. W jednym z zakładów w powiecie wieruszowskim, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3400 par skarpet z logo znanej firmy - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Teraz zabezpieczony towar zostanie poddany wnikliwej analizie eksperta. Straty powstałe w związku z nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na co najmniej 35 tys. zł.

Za handel wyrobami ze znakiem towarowym, którego nie można używać, w myśl obowiązujących przepisów grożą kary grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl