18 marca 2018, 20:10

Teraz

-10°

Fakty

A A A

OSTRZESZÓW: I Forum Energii Odnawialnej

16 stycznia o godzinie 12:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbędzie się I Forum Energii Odnawialnej  Południowej Wielkopolski 2017. Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli samorządów, właścicieli gospodarstw domowych, organizacji pozarządowych oraz właścicieli  małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, którzy wdrażają lub planują wdrożenie inwestycji ukierunkowanych na optymalizację zużycia energii w posiadanym zasobie lokalowym. Podczas spotkania omówione zostaną kluczowe kwestie związane z doborem i montażem instalacji odnawialnych źródeł energii oraz możliwościami uzyskania dofinansowania na realizację ekoinwestycji.
 
I  FORUM ENERGII ODNAWIALNEJ
POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2017
PROGRAM
1. Wystąpienie  starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego: „Rola samorządu terytorialnego w poprawie efektywności energetycznej na poziomie lokalnym z uwzględnieniem mieszkalnictwa”.
2. Wystąpienie specjalisty technicznego firmy piTERN Marcina Krawczyka:
- omówienie doboru mocy instalacji odnawialnych źródeł energii,
- omówienie sposobów montażu instalacji oze,
- analiza rentowności instalacji oze,
- omówienie opcji kompleksowej usługi klienta indywidualnego.
3. Oferta źródeł finansowania przedsięwzięć w zakresie ochrony powietrza, efektywności  energetycznej oraz odnawialnych źródeł:
• Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-20, wystąpienie zastępcy dyrektora dep. Urzędu Marszałkowskiego:
-  Wielkopolski Regionalny  Program Operacyjny na lata 2014-20,
• Środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – wystąpienie pani Magdaleny Żelichowskiej,
- na przedsięwzięcia z zakresie ochrony powietrza wraz z odnawialnymi źródłami energii ( z wyłączeniem osób fizycznych),
- Programy Priorytetowe skierowane do osób fizycznych:
- OZE – 2017
- TERMO – 2017
- PIECYK – 2017
4.Dyskusja.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.