23 października 2021, 13:25

Teraz

Fakty

A A A

PROMOCJA: Jak dobrać suknię ślubną?

Poszukiwanie idealnej sukni ślubnej


Na pytanie, czy możliwe jest znalezienie perfekcyjnej sukni ślubnej, zdania są podzielone. Z pewnością jednak warto poświęcić czas i energię na znalezienie jak najlepszej opcji na ten szczególny dzień. Ślub to okazja wyjątkowa dla każdej pary, dlatego chcemy, by wszystko w tym dniu było jak najpiękniejsze i jak najbardziej udane, a wielu narzeczonych zaczyna plany i przygotowania do ślubu już kilka lat lub przynajmniej rok naprzód. Wygląd panny młodej jest kluczowym elementem tego ważnego wydarzenia, dlatego na dobór odpowiedniej sukni ślubnej warto zwrócić szczególną uwagę i zająć się nim priorytetowo. Kwestia ta jest tak istotna dla wielu kobiet, że czasami zaczynają one traktować ją jako stresujący obowiązek, jednak trzeba pamiętać, że najlepsza suknia to ta, w której Panna Młoda sama czuje się najlepiej.


Wybierz swój styl


Obecnie przemysł modowy w zakresie sukien ślubnych jest tak rozwinięty, że niekiedy szeroki wybór może nam się wydać wręcz przytłaczający. Jest on jednak dobrą wiadomością dla bardziej wymagających lub niestandardowych klientek, które chciałyby, żeby ich suknia ślubna naprawdę była ""tą jedyną"". Styl sukni ślubnej powinien być dobrany do stylu i wystroju całego wydarzenia, choć bardzo ważne jest, żeby jednocześnie odzwierciedlał styl Panny Młodej i komponował się dobrze z jej urodą. Najbezpieczniejszą opcją jest wybór klasycznej sukni, szczególnie, że wśród nich znajdziemy również duży wybór fasonów. Aktualnie dużą popularnością cieszą się suknie w stylu boho, koronkowe i romantyczne, a także glamour, olśniewające w swojej wyjątkowości. Zachwycający efekt daje również suknia ślubna księżniczki z rozłożystym dołem i dopasowanym gorsetem. Natomiast klientki o bardziej niestandardowych wymaganiach mogą sprawdzić się w sukni krótkiej lub kolorowej.


Dopasowanie sukni do typu urody


Dopasowując kreację ślubną do typu urody warto wziąć pod uwagę nie tylko figurę Panny Młodej, ale także karnację czy kolor oczu. Suknie ślubne wprawdzie prawie zawsze są białe, jednak istnieje wybór od śnieżnej bieli do ciemnego ecru, a dla odważnych również opcja innych kolorów. Dla kobiety o cerze bladej najbezpieczniejszą opcją będzie czysta biel, bądź też inny kolor kontrastujący z karnacją, natomiast klientka o bardziej opalonej cerze może odnaleźć się lepiej w sukni w kolorze ecru. Jeśli chodzi o figurę, kluczowy jest dobór fasonu. Dla kobiet o kształcie gruszki zaleca się suknie z dopasowaną górą/gorsetem i z rozłożystym, prostym dołem. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ masywny dół zostaje w całości zasłonięty przez długą suknię. Kobiety o kształcie klepsydry mogą pozwolić sobie praktycznie na każdy model, jednak szczególnie korzystna będzie dla nich kreacja dopasowana, na przykład typu suknia ślubna syrenka/rybka. Sylwetka w kształcie jabłka będzie wyglądać dobrze w sukni typu ""A"", z wysoką talią i szerokim dołem, sprawdzą się także zwiewne rękawy. Panna o sylwetce typu kolumna, bez wydatnych krągłości, może z kolei pozwolić sobie na bardziej ozdobne i wyszukane fasony.


Gdzie kupić?


Rynek ślubny jest bardzo duży i możemy skorzystać z ofert wielu salonów przy poszukiwaniach sukni. Godną polecenia jest na pewno strona SuknieBoho.pl, na której znajdziemy szeroki wybór sukni w różnych stylach i fasonach. Co ważne, salon posiada pracownię w Warszawie, gdzie możemy dostać idealnie wymierzoną kreację już w jeden dzień. Wybrane wzory można obejrzeć także w innych miastach, a gotowe modele są możliwe do modyfikacji, zgodnie z życzeniem klientki. Jeśli dopiero zaczynamy poszukiwania, warto zacząć od przejrzenia ofert dostępnych w internecie, w tym również uzyskać orientację cenową, następnie natomiast wybrać się do wybranych salonów i zacząć przymiarki.


 

Autor: ewa.kowalczyk@radiosud.pl