30 maja 2020, 13:59

Teraz

15°

Fakty

A A A

PROMOCJA: Jakie samochody sprzedają się najlepiej?

Jakie samochody sprzedają się najlepiej?


Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszą marką samochodów na świecie jest Toyota. Globalny trend pomimo tego, że widoczny w Polsce, nie jest przewodni i ustępuje naszym lokalnym przyzwyczajeniom. Na szczycie niemal każdego zestawienia od prawie 15 lat znajdują się pojazdy czeskiej Skody. Sprawdź, jakie modele samochodów najchętniej wybierają kierowcy w Polsce i na świecie.

Nowy samochód = nowe ubezpieczenie
Jeśli potrzebujesz nowej polisy, obecnie masz kilka możliwości zakupu. Pierwsza to wycieczka do stacjonarnego biura sprzedaży. Druga to telefon na infolinię, a trzecia, najkorzystniejsza, to ogólnodostępne kalkulatory OC/AC. Dzięki tym narzędziom uzyskasz w jednym miejscu dostęp do ofert największych ubezpieczycieli. Poznaj więcej szczegółów na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-samochodu/

Dlaczego Toyota?
Niezaprzeczalny sukces tej marki jest wynikiem ogromnego zaufania ze strony kierowców oraz jakość wykonania. Toyota od lat jest chwalona przez ekspertów oraz doceniana za innowacyjne rozwiązania, które wprowadza do nowych modeli swoich samochodów. W obliczu takich faktów nie można dziwić się, że marka święci triumfy na całym świecie.

Co kupują zagraniczny kierowcy?
Zgodnie z panującym trendem, wygrywa Toyota. Najczęściej wybieranym modelem jest Corolla (większość transakcji odbywa się na azjatyckich rynkach). Drugim królem światowych dróg jest Ford Serri F. Co ciekawe w USA ten model wygrywa wszelkie rankingi od 40 lat. W 2017 w samych Stanach Ford sprzedał ponad milion sztuk pojazdów z serii F.

Jak sytuacja wygląda w Polsce?
Jak już wspominaliśmy, Toyota zajmuje stabilne miejsce na naszym rynku motoryzacyjnym, ale Polacy dużo częściej wybierają samochody Skody oraz Opla (szczególnie model Astra). Jeśli chodzi o Skody, to szczególnie chętnie kupujemy model Octavia (bardzo częsty wybór firm). Poniżej znajdziesz wykaz, dzięki któremu dowiesz się, jakie samochody Polacy kupowali najchętniej od 1997 r.:
- 1997 - Fiat Cinquecento
- 1998 – Daewoo Tico
- 1999 – 2002 – Fiat Seicento
- 2003 – Skoda Fabia
- 2004 – Fiat Panda
- 2005-2007 – Skoda Fabia|
- 2008-2012 - Skoda Octavia
- 2013 – Skoda Fabia
- 2014 – Skoda Octavia
- 2015 – Skoda Fabia
- 2016 – Opel Astra
- 2017 – Skoda Fabia
- 2018 – Skoda Octavia
- 2019 - Skoda Octavia

Jak widać, polskie drogi usiane są dwoma modelami Skordy - Fabią i Octavią. Ta druga w 2019 roku sprzedała się w zawrotnej, jak na nasz rynek, liczbie 16 567 sztuk.

Podsumowanie
Jak widzisz Polska pomimo bezdyskusyjnego i zdecydowanego uczestnictwa w światowej konsumpcji nie zawsze płynie z prądem. Rodzimi kierowcy często wybierają modele samochodów, które na świecie nie są aż tak popularne. Jest to związane z mniejszą zasobnością portfeli, niższymi kosztami napraw oraz ubezpieczeń OC. Jeśli planujesz sprzedaż swojego samochodu, koniecznie przygotuj poprawną, od strony formalnej, umowę kupna-sprzedaży. Gotowy wzór znajdziesz tutaj: http://ubezpieczenie24.org/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu/

Autor: redakcja@radiosud.pl