26 stycznia 2021, 19:18

Teraz

Fakty

A A A

JUTRKÓW: 100. urodziny Pani Marianny

Pani Marianna Solecka, mieszkanka Jutrkowa w gminie Wieruszów skończyła 100 lat! W czwartek popołudniu, z kwiatami oraz prezentami, udali się do jej domu burmistrz Rafał Przybył oraz sołtys Andrzej Wróbel.

Jubilatka urodziła się 10 listopada 1920 r. Gdy miała 19 lat wybuchła II wojna światowa. Już wtedy mogła zginąć przez nieznajomość języka niemieckiego - wspomina 80 lat później jej córka. - Mało co nie została zastrzelona. Całe szczęście, że jej ojciec znał niemiecki. Powiedział że córka nie rozumie, dlatego do niej nie strzelano. Mama pochodzi z Wyszanowa, z pustkowia. Mimo swojego wieku wszystko pamięta: gdzie się urodziła, jak to życie się toczyło.

Burmistrz oraz sołtys z uwagi o troskę i dalsze zdrowie jubilatki nie gratulowali jej bezpośrednio. Życzenia złożyli z bezpiecznej odległości a prezenty wręczyli jej dzieciom. Nawet urodzinową kawę i torta skosztowano na podwórzu, bo tak nalegali goście. - Jestem bardzo zaszczycony, że w wiosce mamy taką panią - komentował Andrzej Wróbel. - Nie każdy doczeka takiego okresu, a ona jest jeszcze silna. Życzymy od całej miejscowości dużo zdrowia i dalszych lat.

Rodzina planowała zorganizować wielką uroczystość w sali OSP, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Troska o jubilatkę jest najważniejsza. W niedzielę prezent przekazało Koło Gospodyń Wiejskich.

Autor: wieruszow@radiosud.pl