5 marca 2024, 11:34

Teraz

Fakty

A A A

JUTRKÓW: Pomaganie przez pączkowanie. Tradycja w Jutrkowie

Od środowego poranka w Jutrkowie w gminie Wieruszów trwa wielkie pomaganie przez... pączkowanie. Dzięki corocznej akcji Koła Gospodyń Wiejskich, w tym roku pomoc trafi do Rafała Makieły z Teklinowa, który wymaga rehabilitacji. 


Kilkaset a może i nawet kilka tysięcy pączków przygotowały już panie z Jutrkowa. Praca w miejscowej sali OSP odbywa się tutaj na dwie zmiany. - Jak co roku smażymy pączki, ale w tym roku zdecydowałyśmy, że zrobimy to na akcję charytatywną - opowiada szefowa KGW Emilia Szkudlarek. - Jeden z pobliskich mieszkańców potrzebuje środków na rehabilitację. Za każdego pączka, każdy wrzuca cegiełkę na rzecz rehabilitacji Rafała. Wszystkich serdecznie zapraszamy, mamy dość dużo zamówień, aczkolwiek jeżeli ktoś będzie chciał, można po godz. 17.00 dzwonić z pytaniem czy są jeszcze pączki. 


Gospodynie podkreślają, że najważniejsze jest, aby pączki nie napiły się tłuszczu. - Muszą być na spirytusie - podpowiada nasza rozmówczyni. - One smażone są na swojskich jajkach, z duszą, z sercem, tak jak to zawsze robimy. Wszystkim, którzy zamówili od nas pączki, życzymy smacznego! 

Autor: wieruszow@radiosud.pl