13 sierpnia 2022, 01:32

Teraz

18°

Fakty

A A A

JUTRKÓW: Rusza remont drogi

Jeszcze kilka tygodni i mieszkańcy Jutrkowa nie będą musieli sadzić kwiatów w drogowych dziurach. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni.

Zadanie ma zakończyć się na przełomie września i października. – Zgodnie z umową z wykonawcą remont rozpoczął się w bieżącym tygodniu – przyznaje Andrzej Drzazga, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. – Mowa o odcinku od drogi 450 do sklepu w środku miejscowości. Prace polegają na wzmocnieniu całego odcinka jezdni poprzez nakładkę bitumiczną o szerokości 5,5 m oraz wykonaniu utwardzonego pobocza z tłucznia. W newralgicznym, dosyć niebezpiecznym punkcie, będzie niecałe 200 m chodnika, po prawej stronie licząc od zakrętu przy kapliczce aż do drogi gminnej. Na całym odcinku będzie zrealizowane odwodnienie.

Tymczasem w Teklinowie kończy się budowa chodnika. To inwestycja, na którą od wielu lat wyczekiwali mieszkańcy oraz radni. Do inwestycji zleconej przez Powiatowy Zarząd Dróg i Starostwo Powiatowe spory wkład finansowy dołożyła gmina Wieruszów.

Autor: wieruszow@radiosud.pl