4 grudnia 2020, 14:58

Teraz

Fakty

A A A

KAMIONKA: Pijany wjechał w bmw

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze powiatowej w Kamionce w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało sprawcą kolizji był 65–letni mężczyzna, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

23 października po godzinie 13.00 wieruszowscy policjanci zauważyli, że na drodze powiatowej w miejscowości Kamionka w gminie Bolesławiec doszło do kolizji drogowej. Jak się okazało, kierujący vw polo, 65–letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył jadącego w kierunku Bolesławca bmw. - Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca kolizji, kierujący vw polo, miał w organiźmie aż 1,50 promila alkoholu - opowiada asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. 

Dodatkowo policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę wysokim mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący bmw, mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w chwili kolizji był trzeźwy.

Autor: wieruszow@radiosud.pl