13 listopada 2019, 11:03

Teraz

Fakty

A A A

DZIETRZKOWICE: Kampanijny przystanek Waszczykowskiego

Tydzień przed wyborami lider listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Witold Waszczykowski odwiedził Dzietrzkowice w gminie Łubnice. W spotkaniu wziął udział również poseł Paweł Rychlik, wójt Michał Pazek, radna powiatu Iwona Chadryś, działacze partii oraz zainteresowani mieszkańcy. 

- Schetyna zapowiada, że to wszystko będzie kontynuowane, pan Belka, który jest profesorem, ekonomistą, mówi ani w życiu, jeszcze publicznie twierdzi, że w kampanii wyborczej trzeba kłamać, małe kłamstwo przykrywać dużym kłamstwem a ta trzynasta pensja, która w tej chwili jest wypłacana to trudno, przypadek, wypadek przy pracy, który się w tej chwili zdarzył, ale nie ma sensu żeby go powtarzać, bo jeśli się zmieni władza to tego nie powtórzy – mówił m.in. Waszczykowski.  - Czyli znowu będzie wskazanie na duże aglomeracje, na elity, które mają rzekomo ciągnąć Polskę do góry, natomiast obszary poza wielkimi miastami, ludzie, którzy nie należą do elit będą musieli czekać, czekać. 

Były minister spraw zagranicznych uzmysławiał, że większość prawa obowiązującego w Polsce jest zależna od decyzji zapadających w Unii Europejskiej, dlatego ważny jest udział w wyborach. 

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl