20 stycznia 2021, 15:30

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 100 nowych mieszkań komunalnych?

Jak już informowaliśmy powstanie 36 nowych mieszkań komunalnych przy ulicy Przemysłowej w Kępnie. Nie będą to mieszkania socjalne a w pełni nowoczesne mieszkania „pod klucz” dla najemców z możliwością wykupów. Wkrótce zapadnę decyzję o budowie kolejnych 100 mieszkań. Rozmowy w tej sprawie już trwają.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kępno realizuje inwestycję budowy mieszkań na ul. Przemysłowej. - Zainteresowanie mieszkaniami jest olbrzymie - powiedział Piotr Psikus. - Chcemy, aby wkład własny, rodziny starającej się otrzymać mieszkanie z TBS, był na poziomie 40% wpłaty, a pozostałem 60% byłoby rozłożone w czynszu - dodał. Miesięczny czynsz nie będzie jednak niski. - Mieszkanie w budynku TBS nie jest objęte czynszem komunalnym. Jest on wolny, regulowany na zasadzie: koszty eksploatacji, narzut zysku, spłata kredytu. Do tego spłata mieszkania przez 25 lat. To wszystko stanowić będzie stawkę za 1 m2 - przyznał burmistrz.

Początkowo był pomysł, aby TBS wyemitował obligację na kwotę 8 mln zł. Teraz spadła ta kwota do 5 mln zł. Niewykluczone, że spółka całkowicie zrezygnuje z emisji obligacji, a Gmina Kępno poręczy kredyt, który spółka wówczas musiałaby zaciągnąć. Jesienią TBS ogłosi przetarg na wykonawcę. Aktualnie gmina prowadzi rozmowy w sprawie możliwości wybudowania kolejnych mieszkań. - Podjąłem rozmowy z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego w sprawie budowy kolejnych 100 mieszkań komunalnych na wynajem. Wskazałem trzy lokalizacje na inwestycję - przyznał Psikus. Wskazane miejsca, jako ewentualny plac, na którym miałyby powstać nowe mieszkania to ul. Obrońców Pokoju (przy wylocie z Kępna w kierunku Baranowa), Osiny i ul. Przemysłowa (wzdłuż byłej krajowej 8). Prowadzone rozmowy dotyczą listu intencyjnego określającego zasady budowy mieszkań.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
 • ~KARA : CZY KTOS WIE JAKIE SA CENY, BO PONOC JUZ JEST WIADOMO

  09:53, 21 sierpnia 2017, | odpowiedz
 • wyborca : Do 456782 czy Ciebie tak cieszy zaorane pole po Przedsiębiorstwie Komunalnym w KĘPNIE i po Zakladach Drzewnych w Kępnie, Zakladach Mięsnych w Kepnie zaorac sie nie da, to jets dorobek naszego Burmistrza

  13:09, 29 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Kympnianka : Co tu mówić o Młyńskiej. Spójrz na Mściwoja. Tam dopiero straszy. Chaszcze wysokie na dwa metry wzdłuż głównej drogi. Czyżby tam też nie było mocnych na właścicieli działek

  23:26, 28 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~456782 : A co się dzieje z terenem po byłych zakładach mięsnych przy ul. Młyńskiej. Niedługo tam będziemy chodzili na grzyby. Jeżeli to jest własność prywatna to chyba można zobligować właściciela aby choć posprzątał ten teren tak jak np. działka bo zakładach drzewnych przy ul. Obrońców pokoju czy po komunalce w Chojęcinie. Przynajmniej nie straszy.

  18:48, 28 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~Obserwator : Nie na rynku matołku ale zapewne twoim marzeniem jest mieszkać w strefie przemysłowej i później taka pierdoła jadna z drugą będzie chodzić po urzędach , że im hałas przeszkadza,dym , że tiry jeżdżą itd. Jest wystarczająco miejsca na zabudowę mieszkaniową nie kolidującą z przemysłem.

  14:45, 27 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~ : @Obserwator-wieczny malkontent. Pierdoła po prostu.
  A gdzie mają bloki budować...na rynku

  10:51, 27 sierpnia 2016, | odpowiedz
 • ~zosia : 100 mieszkań śmiech, panie Psikus kto w to wierzy, chyba tylko pana poplecznicy w radzie którzy głosują za podwyżakami śmieci

  08:02, 26 sierpnia 2016, | odpowiedz

Więcej komentarzy