9 lipca 2020, 13:36

Teraz

20°

Fakty

A A A

KĘPNO: 1202 wymazy pobrano podczas akcji „test and go”

1202 wymazy na obecność covid-19 pobrano od mieszkańców regionu kępińskiego w ciągu akcji „test and go”. To czwarta po Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wlkp. lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, w której uruchomiono centrum diagnostyczne.

Pierwotnie z badań mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu kępińskiego i ostrzeszowskiego. W niedzielę dodatkowo, pobierano wymazy od mieszkańców powiatu wieruszowskiego a nawet oleśnickiego. Kwalifikację i wymazy przeprowadzali na miejscu żołnierze 12. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do tej pory w punktach drive-thru, w ciągu pięciu dni pobierano około 1000 wymazów. Z kępińskiego „test and go” w dwa dni skorzystało sporo osób, co ma na pewno związek z wzrastającą liczbą zakażeń w regionie. Wymazy pobierało 5 zespołów, w tym jeden z kępińskiego szpitala.

W sobotę pobrano 455 wymazów, w niedzielę 747. Jak dowiedziało się Radio SUD na laboratoryjne wyniki wymazów z weekendowej akcji realnie trzeba będzie poczekać od 7 do 10 dni.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl