21 lutego 2019, 00:37

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 19 grudnia kryta pływalnia będzie otwarta

Od 19 grudnia będzie można korzystać z Krytej Pływalni. Jej uroczyste otwarcie będzie dzień wcześniej.

Budowa krytej pływalni zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą powinna zakończyć się pod koniec października. Nie jest tajemnicą, że w trakcie realizacji pojawiły się pewne opóźnienia, o czym spółka już informowała. Usterki na basenie za blisko 27 milionów zostały już usunięte na tyle, że można basen otwierać. - Kryta pływalnia Qarium rusza 19 grudnia, o 6:00 rano - powiedział Radiu SUD burmistrz Piotr Psikus.  

Niektóre elementy będą wymagały naprawy, zapowiedział włodarz miasta. - Wszystko jest dopięte, na tyle, żeby można było otworzyć krytą pływalnie. Oczywiście pewne rzeczy zostały zgłoszone w protokole odbioru technicznego. Rady budowy spotykały się regularnie, co tydzień i te usterki, które nie mają wpływu na funkcjonowanie krytej pływalni, a związane są z pracami zewnętrznymi, które mogą być wykonywane wiosną, gdy będą wyższe temperatury, zostały zgłoszone. Największe poprawki dotyczą elewacji budynku - przyznał Psikus.

Nie udało nam się dowiedzieć ile spółka „Projekt Kępno” otrzyma od wykonawcy inwestycji rekompensaty za opóźnienia. Tak samo ja nie wiemy ile trzeba będzie zapłacić za bilety wstępu na długo wyczekiwaną atrakcję. Burmistrz stwierdził tylko, że stawki zostały już opracowane i zaakceptowane. - Są to stawki, które są konkurencyjne dla obiektu w Ostrzeszowie - dodał burmistrz Piotr Psikus.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl