13 lipca 2020, 06:57

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: 196.690,52 zł - rekord kępińskiego sztabu WOŚP!

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyszło z puszkami na ulice nie tylko Polski, ale i w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze dla WOŚP. Po raz pierwszy orkiestra Jurka Owsiaka zagrała w 1993 roku. Dziś grała po raz 28. i nie zamierza przestać. W tym roku dla „dziecięcej medycyny zabiegowej. Kępiński szpital od wielu lat korzysta ze sprzętu WOŚP.

Na ulicach powiatu kępińskiego kwestowało 200 wolontariuszy. Kępiński sztab uzbierał łącznie blisko 196.690,52 zł (w tym 25 tys zł za złote serduszko z radiowej licytacji). To absolutny rekord! Dokładna suma znana będzie na początku tygodnia. W ubiegłym roku zebrano ponad 144 tys zł.

Jak powiedział Wiesław Walas, szef kępińskiego sztabu zbiórka pieniędzy rozpoczęła się w niedzielę w godzinach porannych. - W Kępnie gramy już 28 raz, ale przypomnę, że za pierwszym razem, wszystkie zebrane pieniądze przekazaliśmy bezpośrednio do kępińskiego szpitala. Kolejna nasze orkiestrowe grania były już z fundacją Jurka Owsiaka - powiedział Radiu SUD główny dyrygent kępińskiej akcji.

W trakcie trwania imprezy w Hali Widowiskowo-Sportowej można było licytować gadżety orkiestry, a także różne przedmioty przekazane do sztabu. Każdy grosz skrupulatnie od lat liczą wolontariusze z Santander Bank Polska. - Gramy już razem 27 raz i praktycznie pracownikom powiedziałem, że jest orkiestra i stawili się w komplecie, jako wolontariusze. Wypożyczyliśmy na potrzeby akcji sprzęt bankowy do liczenia pieniędzy, bo nominały są różne od bilonu po banknoty 500 złotowe - przyznał Tomasz Gatner, dyrektor kępińskiego oddziału Santander Bank Polska.

Czas uprzyjemniały różne występy i pokazy artystyczne. Główna licytacja złotego serduszka odbyła się na falach Radia SUD. Zostało ono wylicytowane za 25 tys zł przez firmę Benix Kaczorowscy. Orkiestra zagrała także w innych miejscowościach naszego regionu.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl