14 czerwca 2026, 08:59

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: 2 promile miał kierowca ciężarówki na S8

Niestety zdarzając się osoby, które zapominają, że trzeźwość to jedna z najważniejszych zasad obowiązujących na drodze, a pijany kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. 


W poniedziałek (1.06) około godz. 6:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że trasą S8 w kierunku Wrocławia przemieszcza się ciężarówka, której kierujący nie trzyma pasa drogi i może znajdować się pod wpływem alkoholu. - Patrol drogówki natychmiast podjął interwencję i na drodze ekspresowej S8 zauważył, a następnie zatrzymał do kontroli wskazany pojazd marki Scania wraz z naczepą. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość u 49-letniego mieszkańca gminy Garwolin. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie - powiedziała Radiu SUD mł. asp. Anita Wylęga, oficer prasowa KPP Kępno. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Niebawem o jego losie zdecyduje sąd.

Autor: redakcja@radiosud.pl