14 kwietnia 2024, 04:25

Teraz

12°

Fakty

A A A

KĘPNO: 20-latek ukradł samochód a później paliwo na stacjach

Ukradł samochód, a później paliwo na stacjach benzynowych. Kryminalni zatrzymali 20-latka z Kępna. Wszystko rozpoczęło się 13 lutego o godzinie 23:40, gdy z prywatnego parkingu przy ulicy Solidarności w Kępnie nieznany mężczyzna ukradł samochód osobowego marki Alfa Romeo. O zdarzeniu kępińskich policjantów poinformował rano następnego dnia właściciel pojazdu.


- Nasi kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Zabezpieczono monitoringi z miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków i zgromadzono wszystkie dowody w sprawie kradzieży. Wyczerpująca i bardzo wnikliwa analiza wszystkich zebranych materiałów doprowadziła do ustalenia i w konsekwencji do zatrzymania mężczyzny. Okazał się nim być 20-letni mieszkaniec Kępna. Nasi funkcjonariusze ustalili miejsce ukrywania się mężczyzny. Do jego zatrzymania doszło 20 lutego około godziny 14:00 w jednym z budynków przy ulicy Osińskiej w Kępnie - powiedział Radiu SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.


Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał odpowiednie zarzuty za kradzież samochodu i odpowie za kilka kradzieży paliwa na pobliskich stacjach benzynowych. Samochód został odzyskany i wróci do prawowitego właściciela. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl