11 sierpnia 2022, 10:29

Teraz

20°

Fakty

A A A

KĘPNO: 25-letni kępnianin znieważył policjanta

Minionej nocy (4.07) o godz. 2:30, podczas przeprowadzanej interwencji na stacji paliw w miejscowości Chojęcin Szum, został zatrzymany 25-letni mieszkaniec Kępna, który znieważył funkcjonariusza policji słowami powszechnie uznawanymi na obelżywe.

Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 25-latek za popełnione przestępstwo został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut z art 226 KK za znieważenie funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. - Niestety zdarza się, że niestosowanie się do poleceń policjanta podczas prostych interwencji prowadzi do niepotrzebnego zaognienia sytuacji, a w konsekwencji do znieważenia czy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza - informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Pamiętajmy, że zarówno godność jak i nietykalność funkcjonariusza jest chroniona prawem, a za ich naruszenie grozi kara nawet do 3 lat więzienia. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl