27 maja 2024, 18:19

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: 34-letni mężczyzna kradł paliwo. Używał przerobionych tablic rejestracyjnych

Kierowca samochodu marki Mazda, kradł paliwo na różnych stacjach paliw, używając do tego przerobionych tablic rejestracyjnych.


Policjanci z Kępna przyjęli zawiadomienie o kradzieży na jednej ze stacji paliw. - Jak się okazało mężczyzna, który dokonał kradzieży paliwa na terenie powiatu kępińskiego poruszał się  samochodem marki Mazda. Proceder ten powtórzył kilka razy na innych stacjach w wojedztwie wielkopolskim - powiedział Radiu SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.


Funkcjonariusz prowadzący postępowanie zauważył, że mężczyzna porusza się samochodem na przerobionych tablicach rejestracyjnych. - Kierowca przerobił numery rejestracyjne używając do tego czarnej taśmy izolacyjnej. Funkcjonariusze odczytali prawdziwe numery rejestracyjne i ustalili aktualnego posiadacza samochodu. W dalszym etapie postępowania ustalono i zatrzymano złodzieja. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego – dodał st. sierż. Stramowski.


Mężczyzna teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo przerabiania tablic rejestracyjnych jak i za wszystkie kradzieże, których dokonał.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl