7 grudnia 2023, 10:58

Teraz

Fakty

A A A

KĘPNO: 39-letni Ukrainiec przewoził nielegalnie czterech imigrantów

Policjanci z Kępna, zatrzymali 39-letniego obywatela Ukrainy, który przewoził czterech imigrantów. Mężczyzna podejrzewany jest o pomoc w zorganizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy przez Syryjczyków. Wszystkie osoby zostały przekazane Straży Granicznej.
Mundurowi z Kępna otrzymali informacje, że drogą ekspresową S8 może poruszać się pojazd, którym przewożeni są imigranci nielegalnie przebywający na terenie Polski.


-O godzinie 9:00 w okolicach Kierzna na S8 zatrzymano do kontroli pojazd marki Renault. Za kierownicą osobówki siedział obywatel Ukrainy, który w pojeździe przewoził czterech Syryjczyków. Oprócz kierującego wszyscy przebywali na terenie Polski nielegalnie - powiedział Radiu SUD mł. asp. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.


Zatrzymany Ukrainiec, który przewoził imigrantów, stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym oraz kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu, za co został ukarany też mandatami karnymi w wysokości 2600 zł. Zatrzymany przewoźnik odpowie za zorganizowanie innym osobom przekroczenia granicy wbrew przepisom Rzeczpospolitej Polskiej. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażerowie odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl