14 lipca 2024, 07:32

Teraz

17°

Fakty

A A A

KĘPNO: 43-letni nietrzeźwy kępnianin wjechał w znak drogowy i uciekł

Nietrzeźwy kierujący w Kępnie przy ulicy Solidarności, wjechał w znak drogowy a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.


W poniedziałek (18.09) o godzinie 20:40 dyżurny kępińskiej policji otrzymał informacje, że w Kępnie na ulicy Solidarności przy jednej z restauracji, kierujący Volkswagenem mężczyzna wjechał w znak drogowy i próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia. - Policjanci, którzy udali się na miejsce, ujawnili uszkodzony znak drogowy i od świadków zdarzenia ustalili numery rejestracyjne pojazdu, który brał udział w kolizji. Świadkowie wskazali również, w którym kierunku oddalił się sprawca kolizji. Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało sprawcą kolizji był 43-letni mieszkaniec Kępna, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał w wydychanym powietrzu 1,74 promila alkoholu - poinformował Radio SUD mł. asp. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno.


Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl