15 maja 2021, 19:09

Teraz

15°

Fakty

A A A

KĘPNO: 680 tys zł dofinansowanie na budowę dróg dla samorządów z powiatu kępińskiego

Wszystkie samorządy z powiatu kępińskiego otrzymały dofinansowanie w ramach przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Stosowne umowy wicemarszałek województwa wielkopolskiego podpisał z włodarzami gmin we wtorek (04.05) w świetlicy „Tęcza” a Bralinie. - W tym roku gminy z Powiatu Kępińskiego otrzymują 680 tys zł. Do tego gmina Bralin otrzymuje dodatkowo 350 tys zł na remont mostu na rzece Niesób (w Chojęcinie). Trzy gminy: Kępno, Rychtal oraz Łęka Opatowska otrzymują pieniądze na zakup sadzonek drzew miododajnych - powiedział Krzysztof Grabowski.

Gmina Rychtal, na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, otrzymała największe wsparcie w wysokości 132 tys. zł. - Mamy taki 2-letni plan budowy drogi między Skoroszowem a Głuszyną, na którą mieszkańcy bardzo długo już czekają. W tym roku będzie to już II etap zadania - powiedział Adam Staszczyk, wójt Rychtala.

Gmina Bralin, na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, otrzymała 110 tys zł. - W tym roku będziemy budowali drogę na granicy sołectwa Bralin i Chojęcin, w sołectwie Gola i w sołectwie Mnichowice - mówi Piotr Hołoś, wójt Bralina.

Gmina Kępno, na drogi dojazdowe do gruntów rolnych, otrzymała 88 tys zł. - Inwestycja drogowa będzie realizowana na osiedlu w Mikorzynie. Tam stopniowo ulice są utwardzane i chcemy przynajmniej jedno osiedle zakończyć i tam środki z tej puli trafią - przyznaje burmistrz Piotr Psikus.

Taką samą kwotę na drogi, co Kępno otrzymała także Gmina Łęka Opatowska, Gmina Perzów i Gmina Baranów. - Dwie inwestycje, które będziemy realizować, to jest ulica Kolejowa w Łęce Opatowskiej i ulica Spacerowa w Opatowie - zapowiada wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.

- W tym roku będziemy realizowali dwie inwestycje. Jedna długości 630 metrów w Domasłowie, a druga w Turkowych, długości ponad 500 metrów. W tym wypadku chodzi o tzw. „drogę czereśniową” - mówi Danuta Froń, wójt Perzowa.

- Środki, które otrzymaliśmy zostaną przeznaczone na drogi dojazdowe do pól w Grębaninie, a także do budowy ul. Orlika - przyznała skarbnik gminy Baranów Marzena Żłobińska.

Nieco niższe dofinansowanie- w wysokości 83 tys zł, otrzymała Gmina Trzcinica. - Te pozyskane środki będą w sołectwie Pomiany, bo to jest droga dojazdowa do pól - mówi wójt Grzegorz Hadzik.

Gmina Kępno otrzymała 20 tys zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. Z tej samej puli 9.700 zł otrzymał Rychtal, a 8.100 zł Łęka Opatowska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl