27 maja 2024, 17:46

Teraz

25°

Fakty

A A A

KĘPNO: Areszt dla rodziców Laury przedłużony!

Areszt dla rodziców Laury przedłużony o kolejne 3 miesiące. W piątek wyrokiem sądu dożywotnio pozbawiono ich praw rodzicielskich.Przypomnijmy, na przełomie roku 2023/2024 wówczas dwumiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. Jej rodzice, mieszkańcy Zosina, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani. 30-latkowi i 19-latce grozi od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.


- Prokurator zarzucił im, że pomiędzy 27 października 2023 r. a 30 grudnia, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się psychicznie i fizycznie nad nieporadną ze względu na swój wiek dwumiesięczną córeczką Laurą - powiedział prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Dodał, że kobieta i mężczyzna wielokrotnie uderzali po głowie płaczące dziecko. Ponadto potrząsali, rzucali i podduszali dziewczynkę.


Dziecko doznało obrażeń ciała, które realnie zagrażały jego życiu. Obecnie, jak udało nam się dowiedzieć, dziewczynka wróciła do zdrowia. Sąd mając na względzie zaistniałe okoliczności postanowił przekazać dziecko pod opiekę pogotowia opiekuńczego. 


W miniony piątek (5.04) wyrokiem sądu, rodziców Laury dożywotnio pozbawiono praw rodzicielskich. Wcześniej na wniosek prokuratury rodzicom dziecka sąd przedłużył areszt o kolejne 3 miesiące. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl