27 maja 2024, 19:01

Teraz

23°

Fakty

A A A

KĘPNO: Bez uprawnień i na podwójnym gazie

Dwóch kierujących straciło uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu, a jeden z kierujących odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.


W piątek (5 kwietnia) o godzinie 11:45 w Opatowie na ulicy Bolesławieckiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki VW. - Podczas kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec Łubnic kierował samochodem pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Kielcach zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – powiedział Radiu SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.


Tego samego dnia o godz. 22:50 w Kępnie na ulicy Słonecznej funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy. - Mężczyzna kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodał oficer prasowy.


W niedziele 7 kwietnia zatrzymano 57-letniego mieszkańca gminy Namysłów. - Mężczyzna kierował samochodem marki Renault znajdując się w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku wynik badania alkomatem wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał st. sierż. Stramowski.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl